Menu

Exponáty

Muzeum Smyslů nabízí 50 různých exponátů umístěných v rozmanitých ekosystémech, které vás vezmou na fantastickou cestu za oživením vašich smyslů a probuzení těch, o nichž jste ani nevěděli, že je máte.

Hlava na talíři

Poušť je místo, kde vaše smysly zdivočí a drsné prostředí si vybere svou daň. Lidské hlavy na talíři? Pojďte si ověřit, co se s vašimi smysly stane v naší poušti iluzí.

Plot na výměnu obličejů

Chtěli jste si někdy změnit nos, nebo dokonce celý obličej, ale bylo to pro vás příliš bolestivé a nákladné? Při procházce parkem konečně budete mít možnost! Jednoduše si vyberte někoho z ostatních návštěvníků a domluvte se, že si vyměníte obličeje pomocí našeho plotu na výměnu obličejů.

Fata morgána (zrcadlení)

Přicházím o rozum? Vidím věci, které tam nejsou? Fata morgána je v poušti velice častý jev. Je to neobvyklá a složitá forma svrchního zrcadlení, které je vidět v úzké vrstvě těsně nad obzorem. Je to také italské jméno artušovské čarodějky Morgan le Fay, neboť se věřilo, že tato zrcadlení, která byla často vidět v Messinské úžině, představovala vzdušné zámky nebo falešnou pevninu vytvářenou jejími čarodějnými kousky, které měly námořníky vlákat do náruče smrti. Dejte si pozor, abyste se ubránili temným silám víly Morgany a mohli pokračovat v putování pouští a zkoumání dalších exponátů.

Nekonečná disko místnost

Jednoduše se uvolněte a chvíli si po náročné cestě odpočiňte. Tančete a nechejte svou duši létat. Během tance si všímejte hry barev, vůní a odrazů.

Místnost vzhůru nohama

Po procházce parkem se vaše smysly začnou zase vracet do normálu. Ale jste připraveni na jiný úhel pohledu? Dávejte pozor, mohli byste spadnout ze stropu!

Zvuková zóna

Ve Zvukové zóně budete mít příležitost přeměnit zvukové vibrace na vizuální vzory v jemném prášku. Tento zřídka viděný jev se nazývá kymatika. Kymatika nám ukazuje, že každá struktura v přírodě je výsledkem konkrétních frekvencí jejích prvků.Pomocí frekvenčního generátoru si budete moci udělat Chladniho vzory a vytvářet úžasné zvukové škrábance pomocí elektronických bicích souprav a thereminu, prvního elektronického hudebního nástroje.

Lože z hřebíků

Slyšeli jste už někdy o loži z hřebíků? Odvážili byste se na jedno takové si lehnout?Když stoupnete na jediný hřebík, vaše chodidlo vyvine na malou plochu tohoto hřebíku obrovské množství síly, takže dojde snadno k propíchnutí vaší kůže.Co myslíte, že se stane, když si lehnete na…3 500 HŘEBÍKŮ?

Stereogramy

Je možné, že by v obrázku byl schovaný obrázek? Vidíte ho?V každém obrázku je skryt předmět, který se při správném vidění objeví v trojrozměrné podobě. Pojďte zjistit, kdo dokáže spatřit všechny skryté objekty.

Kaleidoskop

Pamatujete si z dětství na kaleidoskop? Krásný a neustále se měnící optický nástroj. V Muzeu smyslů se stanete součástí tohoto kouzla. Nejlepší suvenýr, jaký si můžete odnést. Nezapomeňte se vyfotit! 

Amesova místnost

Kolik času je potřeba k tomu, aby člověk povyrostl o 10 cm? A co o metr, nebo dokonce ještě víc? Rok, dva roky, déle? V Muzeu smyslů je možné všechno! Přijďte zažít, jak lidé rostou a zmenšují se během pár vteřin.

instagram
instagram
instagram
instagram
instagram
instagram
Instagram

Kde jsme?